uudiseid
President Arnold Rüütel otsustas rahuldada punkari tapnud ekspolitseinik Oleg Adamtšuki (33) armuandmispalve, mistõttu mees vabastatakse enne karistusaja lõppu vanglast.
Kohus mõistis Adamtšuki neljaks aastaks vangi tagaselja, sest mees oli põgenenud kohtupidamise eest Suurbritanniasse. Mees toimetati sealsete võimude poolt Eestisse 2003. aasta 23. detsembril ning ta on vanglas ära kandnud pisut üle poole karistusest.
Kaitsepolitsei süüdistuse järgi põhjustas patrullis olnud Adamtšuk 2001. aasta 21. augustil peksmisega punkar Striidina tuntud Sven Tarto surma.
Plakatile pole teksti vaja välja mõeldagi, lõika-kleebi ajab asja ära. Tere tulemast Valgevenesse.
dõup on pask (joon viskit, jägermeistrit)
Narkoennetuse sildi all toimub tegelikult julm alkoholipropaganda. Võtame näiteks hiljutise Kroonika (muidugi mul on tellitud see leht, seal on palju ilusaid meeste pilte sees alati ja pooled autorid on punkarid), kus Elva legend K. Kaseaur räägib noortele, et 30-aastaselt üledoosi saada on ikka suht mõttetu tegelt. On küll jah, aga ka 19-aastased tüübid ei peaks kultuuriajakirjas ringi kekkama, et nad end regulaarselt rihmaks joovad. Eesti alkoholiseaduse kohaselt tohib kanget alkoholi (muu hulgas viskit ja Jägermeistrit) osta alles 21-aastaselt, muide. Tüübil on pildi peal huul ka katki*, kindlasti käis purjus peaga Elva vahel kakerdamas ja sai peksa või kukkus ninali. Suht mõttetu tegelt.
Teine näide on narko.ee. Tsiteerin: Omamoodi narkootikumideks võib pidada ka alkoholi ja tubakat. Nende kasutamine ei ole lihtsalt seadusega keelatud. Sajanditega on alkoholist ja tubakast saanud kultuuri osa, nende ärakeelamine pole lihtsalt enam õnnestunud. Küllap on põhjus ka selles, et alkohol ja tubakas pole mõõdukates kogustes tervisele siiski nii ohtlikud kui "päris" narkootikumid.
No tahaks teada, mis näo teeks dr Mumma selle jutu peale, et on olemas õllekultuur ja viskikultuur ja veinikultuur. Ja et mõõdukas tarbimine pole üldse ohtlik, hoopis tuju läheb heaks ja inimesed muutuvad ilusamaks, tekib tahtmine tantsida, laulda jne. No kes siis vahel ninnu viltu ei tõmbaks, kuule, ausalt, peremees. Sladkajakonfeta tüübid jätsid kahe silma vahele võimaluse, et need narkovastase lehe vedajad on tegelikult ALKASSID, kes teevad kanepivastast promo, et ei peaks enam odekat jooma, vaid saaks viinakultuuri arendada. See kõik on väga kurb. Kurb, vastik ja mõttetu. Lohutab vaid mu keskkooli õppealajuhataja kinnitus, et kooli territooriumil praegu enam narkootikume ei tehta. Ma usun teda, sest ta on tark ja elukogenud inimene. [Postimehe kommentaarides pakuti välja võimalus, et äkki peaks vähemalt mõnes koolis ka õpetajaid kontrollima. see on solvav. arvate, et Peda koolitab narkareid välja vä. kommentaari keskmine hinne oli 1,0.]
* No okei, see võis meik ka olla.
kpl
Ma saan aru, et Tartu on armas puine linn ja Emajõe Amsterdam, aga kultuuripealinnaks pürgimisega pingutab linnake üle. Regionaalne areng on väga ilus asi, aga selle edendamiseks on teised vahendid, kasvõi see kuradi maantee. Postimehes tõid Tallinn ja Tartu ära parimad põhjused, miks just neid peaks valima. No võrrelge ise.
"Loob kultuuripealinna inimestele?" "Väga mobiliseerumisvõimeline?" "Suur hingelt, aga mitte liiklusummikute poolest?" Ma ei näe põhjust, miks Tapa või Jõgeva ei saaks samu sloganeid kasutada (Jõgeval sündis muuseas Miina Härma). Need ei ole ju argumendid, vaid klaviatuurist väljalutsitud sisutühi möga. Mida ütlevad need kümme teesi linna tegeliku valmisoleku kohta koormat kanda? Ilmselt nii mõndagi. Suurushullustus & alaväärsuskompleks saavutavad üheskoos vaimustavaid resultaate.
Muidugi on ka kesikute Tallinna-kampaania idiootne. Tallinn, Eesti parim trump, oeh. Pariisis on igal juhul põnevam.
(moslemid ei mässa, uudist ei ole)
Muusika
Early Day Miners - All Harm
Ameerikamaa, Indiana (mõelda vaid) slo-core aastast 2005
Nikki Sudden - Fall Any Further
Nikki Sudden on 50-aastane inglise härrasmees, kes teab rokenrollist nii mõndagi.
Breakmakers - Get Lucky
Need on aga täiesti tüüpilised tänapäeva Briti nohikud.
Siit võib muide lugeda taimetoitlusest ja homoseksualismist.
Tänane Sirp
Kaarel Kressa - Rusikat liberaalidele ja poliitkorrektseteleVahur Made - Just sellist (rahva) ajalugu
Erinevalt sotsiaalteadustest on ajalooteadus riigile ja poliitilisele eliidile kahtlemata vajalik. Sotsiaalteadused toodavad lõputul hulgal negatiivset, võimu kritiseerivat ja lausa riigivastast informatsiooni. Ajalugu evib aga hämmastavat võimet masse rahulikuks, õnnelikuks ja kuulekaks muuta. Ajalugu võib olla rahva hällilaul. Kui aja lugu on jutustatud kenasti ja päädib ilusa lõpuga, uinub rahvas rahulikus tänutundes jutustaja vastu.
Tsitaadid
"Kui suured rohkem räägiksid, poleks vaja nii palju sõdida."
Taavi Arakas
Tallinna Nõmme Põhikool
II A
"Suured on suured ainult sellepärast, et meie oleme põlvili."
Pierre Joseph Proudhon
Muusika
Kaks võrdlemisi erinevat lugu.
Modern Life Is War - D.E.A.D.R.A.M.O.N.E.S.
See ei ole emo. Esimene hardcore-lugu, mis mulle kuulates kohe meeldis. Pealelendamise lugu. "If you're down and out and feel like shit, this band will give you that temporary shelter - a moment where you just forget everything and whatever you've done, it just doesn't fucking matter." Jah. Ühendriigid, Iowa. Tüübid näevad ilgelt lahedad välja ka.
Damien Jurado - Texas To Ohio
Mahatulemise lugu. Kanada, eksole. Olen enne ka selle maa mussile viidand ja viitan tulevikus raudselt veel. Et arukam paista, tšekkisin netist järele ja leidsin, et tema kohta öeldakse urban-folk (maleks öelnd kingapõrnitsemisekantri) ja tegelt ta on päris populaarne, nii et kui telekat vaadata, võib äkki isegi näha. Tema ei näe lahe välja, nii et pilti ei saa.